Lipokawitacja(kawitacja ultradźwiękowa)


Lipokawitacja to inaczej kawitacja ultradźwiękowa, niejednokrotnie określana jako realna alternatywa dla skalpela i odsysania tłuszczu. Zabieg ten jest stosunkowo młodym odkryciem w dziedzinie kosmetologii, a z kolei stanowi jedną z najbardziej zaawansowanych metod do modelowania i kształtowania sylwetki oraz redukcji cellulitu.

 

Metoda ta polega na zastosowaniu podczas zabiegu urządzenia emitującego fale ultradźwiękowe o niskiej częstotliwości. Wytworzona przez głowicę fala przenika przez skórę powodując zmiany ciśnień w tkankach. Na komórki i tkanki działają siły rozciągające oraz ściskające, zgodnie z kierunkiem rozchodzenia się fali. Adipocyty (komórki tłuszczowe) w wyniku drgań ulegają rozpadowi, a następnie są eliminowane z organizmu w procesach metabolicznych, które dodatkowo stymulowane są falą ultradźwiękową. Jest to efektem przekształcenia energii mechanicznej w energię cieplą, w wyniku czego dochodzi do podwyższenia lokalnej temperatury tkanki. Przyrost energii cieplnej uruchamia naczyniowe procesy termoregulacji oraz poprawy metabolizmu. Metoda ta jest polecana szczególnie osobom, które mają trudności w pozbyciu się nadmiaru tkanki tłuszczowej z kłopotliwych miejsc.

 

Wskazaniami do wykonania zabiegu są:

-nadmiar tkanki tłuszczowej (miejscowo zlokalizowany tłuszcz: uda, pośladki, brzuch, ramiona, biodra),

-cellulit.

 

Efekty po zabiegach lipokawitacji:

-zmiany w wyglądzie sylwetki (odpowiednie wymodelowanie ciała),

-zmniejszenie obwodów ciała,

-zdecydowanie widoczna poprawa stanu skóry (większa elastyczność i napięcie skóry),

-zmniejszenie cellulitu (z np. 3 stopnia do 1-2 stopnia),

-zmniejszenie blizn i rozstępów.

 

Przeciwwskazania:

-ciąża,

-okres karmienia piersią,

-epilepsja,

-choroby nowotworowe,

-rozrusznik serca, defibrylator,

-metalowe części wewnątrz tkanek,

-podwyższona temperatura,

-infekcje,

-zaburzenia krążenia.

 

CENNIK WYBRANYCH USŁUG


Konsultacja kwalifikacyjna
• dr n.med. specjalista 150 zł
• dr n.med. 120 zł
• magister 80 zł
• kontrolna 60 zł

 

100 zł / zabieg
800 zł / karnet 10 zabiegów

*w przypadku prośby o rozpisanie serii zabiegów w promocyjnej cenie karnetu pobierany jest zadatek równy 10% wartości karnetu, który zwracany jest po ostatnim zabiegu serii przeprowadzonej wyłącznie bez odwoływania i przesuwania terminów zaplanowanych uprzednio zabiegów