Zabegi na łojotok i trądzik pospolity


Łojotok to wzmożone wydzielanie łoju, najwyraźniejsze w okolicach obfitujących w gruczoły łojowe. W przbiegu skóra jest lśniąca, tłusta, ujścia gruczołów są rozszerzone i wypełnione masami łojowo – rogowymi. Łojotokowe zapalenie skóry jest natomiast chorobą zapalną dotyczącą stref łojotokowych skóry.

 

Trądzik pospolity to choroba skóry dotycząca głównie osób młodych, związana z nadczynnością gruczołów łojowych cechująca się obecnością zaskórników, wykwitów grudkowo-krostkowych i torbieli ropnych umiejscowionych w okolicach łojotokowych.

 

W naszym gabinecie udzielane są porady dermo-kosmetyczne dotyczące pielęgnacji skóry łojotokowej, a także metod leczenia łojotoku, łojotokowego zapalenia skóry i trądziku pospolitego w różnych odmianach klinicznych.

 

Wykonujemy zabiegi peelingami chemicznymi o właściwościach normalizująch wydzielanie łoju i nadmierne rogowacenie oraz hamujących rozwój bakterii zangażowanych w patogenezę trądziku. Stosujemy także zabiegi pomocnicze, z zastosowaniem ultradźwięków, mikrodermabrazji diamentowej i korundowej oraz mechaniczne oczyszczanie skóry trądzikowej. 

 

Podczas konsultacji psychodietetycznych udzielane są porady dotyczące żywieniowej profilaktyki łojotoku i trądziku pospolitego oraz diety i suplementacji zmniejszającej objawy.

 

CENNIK


 

Konsultacja dermokosmetyczna
• dr n. med. 120 zl
• lek. med. 100 zł
• mgr 80 zł
• kontrolna 60 zł

 

Peelingi chemiczne

kwasem salicylowym od 170 zł

kwasem pirogronowym od 170 zł

kwasem migdałowym od 170 zł

kwasem azelainowym od 170 zł

szczegóły w zakładce MEDYCYNA ESTETYCZNA -> PEELINGI MEDYCZNE

 

Istnieje możliwość negocjacji ceny zabiegu  w przypadku serii zabiegów.