Brodawki wirusowe


Brodawka, verruca, jest chorobą zakaźną wywołaną przez wirus brodawczaka ludzkiego, HPV, Human Papilloma Virus. Najczęściej występuje na stopach i rękach. W niektórych przypadkach, jest mylona z odciskami, co niestety prowadzi do nieodpowiedniego leczenia i przyczynia się do jej rozsiania.

 

Brodawki zwykłe, verrucae vulgares, to grudki szarobrunatne lub koloru zbiżonego do skóry, o wyniosłej i szorstkiej powierzchni; najczęściej mnogie, zgrupowane i zlewne, bez objawów podmiotowych, z tendencją do samoistnego ustępowania. Zlokalizowane są głównie na palcach rąk, wałach paznokciowych.

 

Brodawki stóp, verrucae plantares, to głęboko wnikające, bolesne, pojedyncze lub nieliczne / powierzchowne, zlewne, mozaikowe grudki zlokalizowane głównie na stopach lub dłoniach. W przebiegu charakterystyczny jest odczyn zapalny i bolesność; czernienie wykwitów + zaczerwienione podłoże / długotrwałe i często nawrotowe.

Do zakażenia wirusem dochodzi poprzez:
bezpośredni kontakt skóry z wirusem, w miejscach użytku publicznego: uzdrowiska, SPA, gabinety kosmetyczne, pływalnie i inne obiekty sportowe, w których zaniedbywane są procedury higieniczne; na zakażenie predysponowane są osoby z obniżoną odpornością - (przyjmowanie leków immunosupresyjnych, terapia onkologiczna, przebyte choroby wirusowe np. półpasiec, grypa, zapalenie płuc);

 

Metody leczenia:

leczenie farmakologiczne

zamrażanie ciekłym azotem
łyżeczkowanie

elektrokoagulacja 

laser CO2
terapia fotodynamiczna

 

Wykonanie zabiegu przebiega w warunkach z zachowaniem jak największej czystości, sterylności i bezpieczeństwa dla Klienta. Tylko na materiałach jednorazowego użytku i z zastosowaniem narzędzi wysterylizowanych w autoklawie medycznym, najwyższej klasy B.

CENNIK WYBRANYCH USŁUG


Konsultacja

dr n. med. 120 zł

mgr 80 zł
kontrolna 60 zł

 

Elektrokoagulacja / kriodestrukcja ciekłym azotem 150-300 zł

Cena uzależniona jest od ilości oraz wielkości zmian i ustalana jest indywidualnie.

 

 

Sosnowiec Centrum Pogoń ul. Jana Kilińskiego 8

Kluczowe słowa: usuwanie brodawek Sosnowiec, pedicure leczniczy Sosnowiec, kosmetyczka Sosnowiec, kosmetolog Sosnowiec, usuwanie brodawek podolog Sosnowiec Dąbrowa Górnicza Będzin Czeladź Jaworzno Katowice Mysłowice i okolice Zagłębie śląskie Śląsk odciski, usuwanie odcisków Sosnowiec