Trychologia


Zabiegi trychologiczne obejmują pielęgnację skóry głowy oraz łodygi włosa.
Każdy zabieg trychologiczny poprzedzony jest konsultacją, która odgrywa kluczowe znaczenie w procesie przywrócenia odpowiedniego stanu skóry głowy i włosów. Po konsultacji następuje badanie skóry głowy przy pomocy mikrokamery trychologicznej, a następnie dobór odpowiedniego programu zabiegowego i pielęgnacji domowej.

 

KONSULTACJA TRYCHOLOGICZNA


Konsultacja trychologiczna rozpoczyna się dkładnym wywiadem, podczas którego będzie możliwe określenie przyczyny Twojego problemu. Następnie przechodzimy do badania trichoskopowego. Trichoskopia jest to nieinwazyjna metoda diagnostyczna, pozwalająca na obserwację skóry głowy w 50-200-krotnym powiększeniu. Podczas badania wykonujemy trichoskopię suchą, immersyjną oraz w świetle UV. Podczas konsultacji, w razie potrzeby, zostaną również zalecone odpowiednie badania, suplementacja i pielęgnacja domowa oraz dobór odpowiedniego programu zabiegowego.

 

KARBOKSYTERAPIA SKÓRY GŁOWY
Karboksyterapia polega na wprowadzeniu w głąb skóry odpowiedniej dawki dwutlenku węgla. Prowadzi to do miejscowego przekrwienia mieszków włosowych, a co za tym idzie ich lepszego odżywienia i dotlenienia. Następuje pobudzenia mieszków włosowych do produkcji nowych włosów, przyspieszenia ich wzrostu oraz zahamowania procesu łysienia.

OXYBRAZJA SKÓRY GŁOWY
Zabieg oxybrazji skóry głowy polega na złuszczaniu martwych komórek naskórka przy pomocy tlenu i soli fizjologicznej, będących pod dużym ciśnieniem. Oprócz tego dochodzi do mikromasażu skóry głowy, który w połączeniu z niską temperaturą prowadzi do poprawy ukrwienia skóry, a w konsekwencji do lepszego odżywienia mieszków włosowych. Skóra po zabiegu jest oczyszczona i odświeżona oraz przygotowana na przyjęcie składników aktywnych. Zabieg ten jest przeznaczony dla osób borykających się z przetłuszczaniem skóry głowy, łojotokiem, łupieżem oraz niektórymi rodzajami łysienia.

INFUZJA TLENOWA SKÓRY GŁOWY
Zabieg infuzji tlenowej polega na wprowadzaniu w głąb skóry wysokocząsteczkowego tlenu będącego pod dużym ciśnieniem. Dodatkowo umożliwia to lepszą penetrację substancji aktywnych, będących w postaci ampułki nałożonej na skórę głowy tuż przed zabiegiem. Ampułka jest dobierana indywidualnie, biorąc pod uwagę rodzaj skóry głowy i włosów. Oprócz tego wysokie stężenie tlenu wspomoże zwalczanie bakterii beztlenowych, bytujących na skórze głowy.

DARSONVALIZACJA SKÓRY GŁOWY

Zabieg darsonwalizacji opiera się na wykorzystaniu prądów wielkiej częstotliwości. W jego trakcie dochodzi do umiarkowanego nagrzania tkanek, co z kolei powoduje ich miejscowe przekrwienie, a w konsekwencji przyspieszenie wzrostu włosów. Oprócz tego podczas zabiegu darsonwalizacji wytwarza się ozon – gaz o działaniu bakteriobójczym i seboregulującym. Jest to zabieg przeznaczony dla osób z łojotokiem skóry głowy, nadmiernym wypadaniem włosów oraz łupieżem. Dodatkowo jest wskazany dla osób chorujących na łuszczycę.

 

CENNIK


 

Konsultacja trychologiczna z badaniem 100zł

 

Karboksyterapia 

1 zabieg – 150zł
Pakiet 5 zabiegów 500 zł

 

Oxybrazja

1 zabieg – 100zł
Pakiet 5 zabiegów – 400 zł
Oxybrazja + infuzja tlenowa + masaż skóry głowy – 200 zł
Oxybrazja + infuzja tlenowa + masaż skóry głowy (pakiet 5 zabiegów) – 800 zł

 

Infuzja tlenowa

1 zabieg – 150 zł
Pakiet 5 zabiegów – 600zł
Oxybrazja + infuzja tlenowa + masaż skóry głowy – 200 zł
Oxybrazja + infuzja tlenowa + masaż skóry głowy (pakiet 5 zabiegów) – 800zł

 

Darsonwalizacja

Cena: 1 zabieg – 80 zł
Pakiet 5 zabiegów – 300 zł
Darsonwalizacja + infuzja tlenowa + masaż skóry głowy – 200 zł
Darsonwalizacja + infuzja tlenowa + masaż skóry głowy – 800 zł