Radiofrekwencja (Fale radiowe)


Zabieg nazywany popularnie falami radiowymi, to zabieg elektroleczniczy wykorzystujący prąd wysokiej częstotliwości, wywołujący nieablacyjną diatermię. Fale radiowe są rewolucyjną technologią w pielęgnacji twarzy i ciała pozwalająca uzyskać długotrwałe efekty.

 

Mechanizm działania diatermii polega na wytworzeniu endogennego głębokiego ciepła poprzez przepływ prądu wielkiej częstotliwości co wpływa na strukturę kolagenu.

 

Pod wpływem wytworzonego endogennego ciepła dochodzi do przebudowy macierzy pozakomórkowej skóry właściwej, m.in. skręcenia i skrócenia włókien kolagenowych, degradacji starych włókien i stymulacji syntezy nowego kolagenu. Ponadto dochodzi do zwiększenia cyrkulacji krwi, w związku z tym zwiększa się poziom natlenienia tkanek. Pobudzane są procesy regeneracyjne i zwiększa się uelastycznienie skóry.

 

W przypadku redukcji tkanki tłuszczowej, polega to na zasadzie selektywnej termo indukcji, fala radiowa rozbija tłuszcz (lipoliza), nie niszcząc przy tym otaczających komórek nerwowych i naczyń krwionośnych. Poprawia także krążenie krwi i przyśpiesza metabolizm komórkowy, czego efektem jest zredukowany depozyt tkanki tłuszczowej.

 

Dodatkowym atutem jest zastosowanie techniki monopolarnej (jednobiegunowej) umożliwiającej głęboką penetracje energii w tkankę, a tym samym wytworzenie ciepła w głębszych warstwach skóry i tkanki podskórnej.

Efekty uzyskiwane po serii serii zabiegów radiofrekwencji to:

-wyszczuplenie i wymodelowanie ciała

-redukcja miejscowej tkanki tłuszczowej

-redukcja zawansowanych postaci cellulitu

-ujędrnienie ciała i likwidacja zwiotczeń (brzuch, ramiona, uda, pośladki)

-zmniejszenie blizn i rozstępów

-poprawa jakości skóry ciała

-wzmocnienie odporności

-skórypoprawa krążenia krwi

– lepsze odżywienie tkanek

 

Przeciwwskazania:

-wiek poniżej 18 lat

-rozrusznik sercanowotwory – szczególnie skóry oraz stany przednowotworowe (znamiona) w obszarze zabiegu

-aktywne infekcje na powierzchni zabiegu, owrzodzenia, egzemy, wysypki oraz bardzo sucha i wrażliwa skóra (delikatna)

-osłabiony system immunologiczny

-zmniejszona krzepliwość krwi i zażywanie leków zmniejszających skłonność do keloidównadmiernie

-opalona skóra (słońce, solarium) lub samoopalacz (świeża opalenizna)

-metaliczne implanty w obrębie zabiegu

-zażywanie leków i ziół zwiększających wrażliwość na światło, takich jak dziurawiec izotretinoina (roaccutane), tetracykliny – sprawiają one, że skóra jest nadmiernie wrażliwa

 

CENNIK WYBRANYCH USŁUG


Konsultacja kwalifikacyjna
• dr n.med. specjalista 150 zł
• dr n.med. 120 zł
• magister 80 zł
• kontrolna 60 zł

 

100 zł / zabieg
800 zł / karnet 10 zabiegów

*w przypadku prośby o rozpisanie serii zabiegów w promocyjnej cenie karnetu pobierany jest zadatek równy 10% wartości karnetu, który zwracany jest po ostatnim zabiegu serii przeprowadzonej wyłącznie bez odwoływania i przesuwania terminów zaplanowanych uprzednio zabiegów