Rogowiec stóp


Rogowiec dłoni i stóp, keratoderma palmare et plantare, jest genodermatozą, chorobą skóry związaną z nadmiernym rogowaceniem, ma charakter genetyczny i dziedziczy. Cechą charakterystyczną są liczne odmiany rogowca, różniące się dziedziczeniem oraz przebiegiem klinicznym. Istnieje również postać nabyta rogowca, która rozwija się w przebiegu nowotworów narządów wewnętrznych, w wyniku stosowania arsenu oraz w przebiegu klimakterium u kobiet.

 

Prewencja i leczenie:

W leczeniu rogowca działa się dwutorowo - stosując zarówno leki miejscowe jak i te działające ogólnie.

 

Zalecane są systematyczne zabiegi specjalistycznej pielęgnacji stóp w celu regularnego usuwania zmian hiperkeratotycznych.

 

W gabinecie podologicznym udzielane są porady dermo-kosmetyczne dotyczące pielęgnacji stóp i metod leczenia rogowca oraz przeprowadzane są zabiegi specjalistycznej pielęgnacji stóp obejmujące usuwanie zmian nadmiernego rogowacenia.

 

Wykonanie zabiegu przebiega w warunkach z zachowaniem jak największej czystości, sterylności i bezpieczeństwa dla Klienta. Tylko na materiałach jednorazowego użytku i z zastosowaniem narzędzi wysterylizowanych w autoklawie medycznym, najwyższej klasy B.

CENNIK WYBRANYCH USŁUG


Konsultacja

dr n. med. 120 z

łmgr 80 zł
kontrolna 60 zł

 

Usuwanie zmian w przebiegu rogowca stóp i/lub dłoni od 120 zł

 

Zabieg podologiczny - pedicure medyczny 130/150/180 zł

Zabieg wykonywany przez specjalistę z kwalifikacjami podologicznymi,
cena zabiegu uzależniona jest od stanu skóry i paznokci (ilości i rodzaju użytych narzędzi)

Sosnowiec Centrum Pogoń ul. Jana Kilińskiego 8

Kluczowe słowa: pedicure Sosnowiec, pedicure leczniczy Sosnowiec, kosmetyczka Sosnowiec, kosmetolog Sosnowiec, podolog Sosnowiec Dąbrowa Górnicza Będzin Czeladź Jaworzno Katowice Mysłowice i okolice Zagłębie śląskie Śląsk odciski, usuwanie odcisków Sosnowiec