Yellow Peel


Peeling medyczny Yellow Peel

 

To jeden z najbardziej znanych i lubianych peelingów. Jego główne zalety to wysoka skuteczność i znikoma agresywność. Yellow Peel może usuwać naskórek na różnych poziomach, dlatego jest stosowany zarówno do redukcji przebarwień, jako ujędrniający zabieg przeciwzmarszczkowy jak peeling oczyszczajacy i rozświetlający skórę.

 

W pierszej fazie peelingu działają kwas glikolowy i salicylowy - wywołują złuszczanie, odnowę naskórka i rozświetlenie skóry. W drugiej fazie kwas retinowy i witamina C - działają stymulująco - pobudzają produkcję kolagenu, elastyny i glikozamin, dzięki czemu skóra nabiera jędrności. Trzy inne składniki: kwas fitowy, kojowy i azelainowy usuwają istniejące przebarwienia i zapobiegają powstawaniu nowych.

 

Działanie stymulujące Yellow Peel daje świetne efekty w zabiegach odmładzających okolicę oczu.

 

Z reguły w 3 dniu od zabiegu zaczyna się niewielkie złuszczanie skóry, które nie stanowi ograniczenia dla osób aktywnych zawodowo i towarzysko. Po zabiegu bardzo ważne jest intensywne nawilżanie i ochrona skóry.

 

Peeling może być powtarzany co 30 dni, aż do momentu uzyskania pożądanego efektu lub w trybie ustalonym przez specjalistę.

 

Główne wskazania:

 

 • Drobne zmarszczki i wiotkość skóry, fotostarzenie
 • Zmarszczki i wiotka skóra wokół oczu
 • Przebarwienia na twarzy i dłoniach
 • Blizny i pozostałości po trądziku
 • Łojotokowe zaburzenia skóry

 

Pilęgnacja domowa:

 

Post Peel Recovery Formula – maść do natłuszczania skóry w pierwszych dniach po zabiegu

Stand by C Cream lub Nutri Cream – kremydo pielęgnacji i utrzymywania efektów

Facial C Lotion – krem do pielęgnacji po peelingu dla skóry dojrzałej

Facial C Sunblock 30 – filtr o wyjątkowo lekkiej konsystencji do codziennego stosowania w okresie po peelingu dla pacjentów ze skłonnością do przebarwień

 


 

 

Peeling chemiczny Retises CT

 

Retises CT jest zabiegiem polecany dla skóry zwiotczałej i pozbawionej blasku, z przebarwieniami, rozstępami. Jest to prosty i bezbolesny zabieg, którego efekty da się porównać z działaniem agresywnych peelingów chemicznych, ale w przeciwieństwie do nich nie powoduje podrażnienia skóry bezpośrednio po zabiegu.

 

Retises CT usuwa martwe komórki naskórka, stymuluje odnowę komórkową oraz syntezę białek. Efektem zabiegu jest szybka i skuteczna poprawia stanu skóry poprzez silne oddziaływanie retinolu oraz witaminy C. Przebarwienia stają się mniej widoczne oraz zmniejsza się prawdopodobieństwo powstawania nowych. Skóra jest napięta i rozpromieniona. Skutecznie zwiększa poziom NMF, czyli naturalnego czynnika nawilżającego.

 

W pierwszej fazie zabiegu, zawarty w preparacie glukozyd askorbylu ( jedna z bardziej stabilnych form witaminy C) stymuluje syntezę kolagenu przez fibroblasty, wyłapuje wolne rodniki i hamuje stan zapalny skóry, oraz eliminuje rumień i zaczerwienienie spowodowane promieniowaniem UV. Hamuje syntezę melaniny w melanocytach i przeciwdziała tworzeniu się niepożądanego pigmentu. Redukuje melaninę rozjaśniając skórę, z kolei zwarty w preparacie niacynamid poprawia jej koloryt.

 

W drugiej fazie zabiegu, retinol poprawia jakość skóry, normalizuje keratynizację, zwiększoną aktywność enzymatyczną, usprawnia i przyspiesza proces odnowy komórkowej (efekt złuszczenia). Jednocześnie odżywia skórę, przeciwdziała pojawianiu się zmarszczek, zmniejsza głębokość zmarszczek już istniejących i poprawia elastyczność skóry utraconą z biegiem czasu. Redukuje poziom destruktywnych metaloproteinaz w macierzy skórnej, zagrażającym integralności strukturalnej skóry. Ponadto, retinol łagodzi plamy spowodowane nadmierną ekspozycją na promienie UV.


Główne wskazania:

 • Zabiegi przeciw fotostarzeniu
 • Terapia anti-aging
 • Brak elastyczności skóry, słabe nawilżenie
 • Rozstępy
 • Nierówny koloryt skóry, przebarwienia

 

 


 

 

Peeling chemiczny Retix C 

 

Intensywna terapia anti-aging. Retinol w postaci stabilnego i innowacyjnego kompleksu polimerowego, wykazuje wydłużoną i zwiększoną penetrację w głąb skóry, przy jednoczesnym zminimalizowaniu stężenia. Obecna w preparacie Witamina C 8%, w postaci lewoskrętnego steroizomeru kwasu askorbinowego oraz Antyoksydanty 30%, wykazują wyjątkowo skuteczne działanie odmładzające i chronią skórę przed szkodliwymi reakcjami utleniania, dzięki czemu zawarty w formule Retinol 2% wykazuje przedłużone i optymalne działanie terapeutyczne.

 

Działanie Retix C:

 

Regulacja procesu rogowacenia naskórka

Odbudowa włókien kolagenu, elastyny i GAG, stymulacja odnowy komórek skóry Wygładzenie, rozjaśnienie plam pigmentacyjnych i redukcja niedoskonałości skóry Zagęszczenie i poprawa napięcia skóry

Ochrona przed fotouszkodzeniami i zwiększenie naturalnej bariery ochronnej skóry, dzięki przywrócenie w skórze prawidłowego poziomu witaminy A

Zwiększenie poziomu nawilżenia skóry, dzięki ograniczeniu utraty wody z naskórka

Skóra jest widocznie odmłodzona, jednolita, rozświetlona, jędrna i napięta a zmarszczki mniej widoczne.

 

Główne wskazania:

 

 • Terapia anti-aging
 • Redukująca niedoskonałości
 • Ciało: redukcja rozstępów

 

CENNIK WYBRANYCH USŁUG


 Konsultacja dermokosmetyczna
• dr n. med. 120 zl
• lek. med. 100 zł
• mgr 80 zł
• kontrolna 60 zł

 

Yellow Peel Mene & Moy System 500 zł

Złożony peeling chemiczny o silnych właściwościach biostymulujących i depigmentujących (kwas glikolowy i salicylowy oraz kwas retinowy, fitowy, kojowy, azelainowy). Wskazania: melasma, chloasma, trądzik, łojotok, blizny po trądziku, zmarszczki, fotostarzenie, wiotkość skóry, przebarwienia pozapalne, starcze i wokół oczu, opadające powieki

 

Retix C 250 zł

Sosnowiec Centrum Pogoń ul. Jana Kilińskiego 8

Kluczowe słowa: peeling Sosnowiec, peeling medyczny Sosnowiec, kosmetolog Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza Będzin Czeladź Jaworzno Katowice Mysłowice