Wygładzanie zmarszczek mimicznych, BOTOX


 

Podawany w postaci iniekcji Botox firmy Allergan to kompleks neurotoksyny Clostridium botulinum typu A (900kD). Toksynę botulinową stosuje się m.in. w likwidacji zmarszczek mimicznych.

 

Wskazania do stosowania prepartatu:

-redukcja zmarszczek gładzizny czoła spowodowanych nadmiernym kurczeniem się mięśnia marszczącego brwi oraz mięśnia podłużnego nosa;

 

Ponadto Botox stosowany jest w medycynie estetycznej w celu korekcji zmarszczek poprzecznych czoła, w obrębie oczodołu, w tym także "kurzych łapek", okolic nosa, fałdów nosowo-wargowych, okolicy ust, brody  i szyi

 

W przypadku zmarszczek bardzo głębokich i mocno utrwalonych może zaistnieć konieczność uzupełnienia zabiegu przez wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym (np. Juvederm Ultra 2, Juvederm Ultra 3, Juvederm Ultra 4).

 

Przeciwwskazania:

-nadwrażliwość na kompleks neurotoksyny Clostridium botulinum typu A lub na którykolwiek ze składników leku,
-zaburzenia funkcji mięśni, np. miastenia gravis (męczliwość mięśni) lub Eaton Lambert Syndrome (zespół miasteniczny towarzyszący nowotworom)

-ciąża i okres laktacji

 

Mechanizm działania i okres działania:

Kompleks neurotoksyny Clostridium botulinum typu A hamuje uwalnianie acetylocholiny w presynaptycznych zakończeniach nerwów poprzez rozszczepianie struktury SNAP-25, białka koniecznego dla skutecznego łączenia i uwalniania form acetylocholiny z pęcherzyków znajdujących się w zakończeniach nerwów.


Po wstrzyknięciu, następuje szybkie wiązane ze specyficznymi powierzchniowymi receptorami komórkowymi o wysokim powinowactwie do toksyny. Następnie toksyna jest przenoszona poprzez błonę komórkową z udziałem receptorów pośredniczących. Ostatecznie, toksyna jest uwalniana do cytosolu. Procesowi temu towarzyszy postępujące hamowanie uwalniania acetylocholiny, kliniczne objawy pojawiają się w ciągu 2-3 dni. Maksymalny efekt terapeutyczny uzyskuje się w 5 – 6 tygodniu po wstrzyknięciu.


Działanie preparatu zwykle ustępuje w ciągu 12 tygodni po wstrzyknięciu, gdy ponownie będzie utworzone połączenie pomiędzy zakończeniami nerwowymi a płytką mięśniową.

 

Przebieg zabiegu:

Toksynę botulinową typu A wstrzykuje się bezpośrednio w leczony mięsień przy pomocy jednorazowej strzykawki zakończonej bardzo cienką igłą. Niewielka ilość preparatu wprowadzana jest w kilka miejsc na twarzy. Cała procedura (w zależności od leczonego obszaru) trwa 15-20 minut, a odczuwany ból związany z iniekcją jest minimalny. Aby zwiększyć komfort pacjenta można zastosować znieczulenie kremem EMLA lub miejscowo schłodzić obszar poddawany terapii. Ryzyko działań niepożądanych zależy od okolicy, która jest leczona i jest szczegółowo omawiane przed zabiegiem. Nie istnieje ryzyko bliznowacenia, a miejsca wstrzyknięcia są niewidoczne.

 

Zalecenia po zabiegu:

-przez conajmniej 4 godziny po zabiegu unikać schylania się i kładzenia w pozycji poziomej

-przez 2-3 dni po zabiegu nie zaleca się zażywania kąpieli słonecznych, oplania w solarium i stosowania samoopalaczy

-przeciwwskazany jest również duży wysiłek fizyczny

-przez conajmniej 3 godziny po zabiegu nie zaleca się stosowania kosmetyków kolorowych w miejscach iniekcji

-przez pierwsze 7 dni zabronione jest korzystanie z sauny

-w dniu wykonania zabiegu nie zaleca się spożywania alkoholu

-bezpośrednio po zabiegu nie zaleca się wykonywania masaży w określonym miejscu

CENNIK WYBRANYCH USŁUG


Wygładzanie zmarszczek mimicznych - Botox, Vistabel i Azzalure

 

500 zł  1 obszar

900 zł  2 obszary

1200 zł  3 obszary

 

Obszar:

Zmarszczki poprzeczne czoła
Zmarszczki pionowe czoła "glabella"
Zmarszczki wokół oczu "kurze łapki"

Zmarszczki "królicze" nosa

Zmarszczki "palacza" wokół ust

Zmarszczki dolnej powieki oka

Opadający kącik ust ( jeden kącik)

Linia brodowa

Wstęgi mięśnia szerokiego szyi

Zmarszczki poprzeczne szyi

Modelowanie twarzy przy użyciu Botoxu "otwarcie oka"

 

Sosnowiec Sielec-Szkolna, ul. Gabriela Narutowicza 51 w obiekcie Sport Poziom 450

Kluczowe słowa: botox Sosnowiec, ostrzykiwanie botoksem Sosnowiec, kosmetyczka Sosnowiec, kosmetolog Sosnowiec, botox Sosnowiec Dąbrowa Górnicza Będzin Czeladź Jaworzno Katowice Mysłowice i okolice Zagłębie śląskie Śląsk odciski, usuwanie odcisków Sosnowiec