Masaż sportowy


Masaż sportowy jest podobny do masażu klasycznego. Jednakże w masażu sportowym stosowane są dłuższe, bardziej energiczne i silniejsze techniki rozcierania, ugniatania, oklepywania i wyciskania.

 

Celem masażu sportowego jest zapobieganie objawom patologicznym, które mogą powstać w wyniku dużych przeciążeń występujących w sporcie wyczynowym. Masaż sportowy działa rozgrzewająco – przygotowuje sportowca do treningu czy zawodów, regenerująco – przyspiesza powrót organizmu do stanu prawidłowego oraz leczniczo – wspomaga leczenie urazów powstałych podczas treningu czy zawodów.

 

Masaż sportowy jest jednym z wielu zabiegów stosowanych w odnowie biologicznej sportowców.

 

Masaż sportowy jest zindywidualizowany i zależy od: płci i wieku zawodnika, stanu jego wytrenowania, stopnia aktywności neurowegetatywnej, rodzaju uprawianej dyscypliny, wielkości obszaru objętego masażem oraz pory roku.

 

Wielkość obszaru objętego masażem sportowym jest uzależniona od części ciała obciążonych w sporcie.

 

Masaż sportowy, podobnie jak masaż klasyczny, aby był skuteczny należy wykonywać w seriach nie dłuższych niż 20 zabiegów, po których należy zastosować przerwę 14 dniową, ze względu na odczyn przyzwyczajenia mięśni do bodźców mechanicznych.

 

W zależności od funkcji, jaką powinien spełniać masaż sportowy proponujemy: masaż podtrzymujący - kondycyjny, przedwysiłokwy - zapobiegawczy, międzywysiłkowy -regeneracyjny i powysiłkowy-treningowy.

Masaż podtrzymujący - kondycyjny – stosowany jest w okresie przejściowym, tzn. w czasie przerwy w regularnych treningach. Celem tego masażu jest utrzymanie organizmu sportowca w sprawności fizycznej. Najczęściej stosuje się masaż całościowy wykonywany, co drugi dzień, w celu aktywizacji układu ruchowego i krążenia.

 

Masaż przedwysiłkowy - zapobiegawczy – zwany również masażem przedstartowym, przeprowadza się bezpośrednio przed zawodami. Celem tego zabiegu jest maksymalne rozmasowanie w krótkim czasie tych grup mięśniowych, które mają największy udział w zawodach. Masaż przedstartowy stanowi uzupełnienie rozgrzewki. W dyscyplinach sportowych wymagających długotrwałego wysiłku stosowany jest dłuższy masaż w tempie wolniejszym, natomiast w dyscyplinach wymagających krótkotrwałego wysiłku wykonywane jest krótkie energiczne masowanie.

 

Masaż międzywysiłkowy - regeneracyjny – zwany również masażem międzystartowym przeprowadza się w przerwie między poszczególnymi startami lub bezpośrednio po zawodach lub intensywnym wysiłku. Celem tego masażu jest doprowadzenie w krótkim czasie organizmu sportowca po dużym wysiłku do stanu prawidłowego. Masaż rozpoczyna się po krótkim odpoczynku i kąpieli zawodnika.

 

Masaż powysiłkowy-treningowy – stosowany jest w okresie całego cyklu treningowo-startowego uwzględniając duże przeciążenia. Celem tego zabiegu jest przygotowanie sportowca do treningu, eliminacja zjawiska przetrenowania oraz przyspieszenie odnowy biologicznej organizmu. Niekiedy w trakcie tygodniowego cyklu treningowego wskazane jest zastosowanie masażu powysiłkowego dwa razy dziennie - jeden masaż częściowy – obejmujący partie mięsni najbardziej obciążonych i drugi – całościowy.

 

 

 

CENNIK WYBRANYCH USŁUG


 

Masaż sportowy

dla profesjonalistów i amatorów sportu

- podtrzymujący - kondycyjny

- przedwysiłokwy - zapobiegawczy

- międzywysiłkowy - regeneracyjny

- powysiłkowy - treningowy

 

150 zł /całe ciało
80 zł / częściowy - wybranego obszaru

 

 

peeling ciała przed masażem 60 zł

 

Istnieje możliwość negocjacji ceny masażu w przypadku karnetu lub regularnych wizyt o ustalonej częstotliwości.

Sosnowiec Centrum Pogoń ul. Kilińskiego 8

Kluczowe słowa: masaż sportowy Sosnowiec, masaż sportowy Mysłowice, masaż sportowy Czeladź, masaż sportowy Będzin, masaż sportowy Dąbrowa Górnicza, masaż sportowy Jaworzno, masaż sportowy Zagłębie, masaż sportowy Katowice, masaż sportowy Mysłowice, masaż sportowy śląskie Śląsk, masażysta Sosnowiec Katowice i okolice