Laseroterapia i fototerapia wysokoenergetyczna IPL


Oferta laseroterapii i fototerapii wysokoenergetycznej obejmuje zabiegi usuwania defektów skóry i terapii fizykalnej zmian w przebiegu wybranych chorób skóry, które stanowią w głównej mierze problem estetyczny.

 

Zapraszamy na konsultację, która pozwoli ocenić stan i problemy Twojej skóry oraz ustalić strategie terapeutyczne i możliwe do uzyskania rezultaty. Zaproponujemy najbardziej efektywne rozwiązania, a Ty zdecydujesz o podjęciu zabiegu.

 

Wszystko czego potrzebujesz - dla Ciebie!

 

Zapraszamy na specjalistyczne zabiegi, których celem jest:

 

fotodepilacja
fotoodmładzanie i usuwanie objawów fotostarzenia
usuwanie rumiania i drobnych naczynek
fototerapia trądziku różowatego
usuwanie przebarwień
fototerapia trądziku pospolitego / młodzieńczego

 

 

 

Adres: ul. Jana Kilińskiego 8, 41-200 Sosnowiec, Telefon: 508 816 351

Kluczowym elementem urządzeń E-light są lampy. To głównie one decydują o jakości i efekcie zabiegów. Glam Beauty posiada lampy instalowane w sprzętach najlepszych marek (m. in. Lumenis), dzięki czemu efekty zabiegów są nieporównywalnie lepsze.

 

Ponadto urządzenie posiada raport z badania laboratoryjnego potwierdzającego gęstość wiązki światła na wyjściu z głowicy. Działamy na ciało pacjetna dokładnie taką mocą, jaka jest ustawiona w parametrach zabiegowych.

 

Potwierdzenie gęstości wiązki jest warunkiem koniecznym, gdyż tylko wtedy możemy mieć pewność, że zabieg jest wykonany poprawnie i przełoży się na oczekiwany rezultat.

 

E-light stanowi połączenie technologii IPL i RF. IPL – (Intense Pulse Light) to intensywne światło pulsujące o dużej mocy, natomiast RF – (Radio Frequency) nazywane potocznie falami radiowymi jest prądem elektrycznym o wysokiej częstotliwości (radiowej). Mechanizm działania na cel zabiegu jakimi są odpowiednie barwniki skóry i włosów jest podobny do mechanizmu  działania laserów.

 

Istotą zabiegu jest absorpcja światła przez chromatofory komórek i selektywna fototermoliza, czyli wybiórcza destrukcja termiczna tkanek, z zastosowaniem energii świetła. Selektywność ta uzyskiwana jest ooprzez dobranie długości fali światła do odpowiednich chromoforów zawartych w tkankach.

 

Wybierz jakość uządzenia Glam Beauty,

zapraszamy!

 

Naukowe podstawy odpowiedzi na najczęsciej zadawane pytania:

 

Fotodepilacja: laser, IPL czy E-light (IPL+RF)?


 

Nie wykazano istotnych statystycznie różnic pomiędzy laserem diodowym i technologii e-light (IPL i RF). Badania wykazały, że średnie zmniejszenie liczby włosów osiągnięty przez laser diodowy, IPL i E-light (IPL + RF) wynosiło odpowiednio: 49,90%, 39,16% i 47,15%. W badaniu tym nie wykazano żadnych poważnych skutków ubocznych, a liczba rekcji niepożądanych była minimalna. Średnie wyniki odczuwanego podczas zabiegu bólu podczas pierwszej i drugiej sesji terapeutycznej z zastosowaniem lasera diodowego, IPL i IPL + RF wynosiły odpowiednio: 4,65 i 4,58, 2,43 i 2,53 i 3,95 i 4,03.
Wnioski: Połączenie energii światła IPL i RF wykazało swoją skuteczność i bezpieczeństwo usuwania włosów, która jest porównywalna z efektami zabiegów z zastosowaniem laserów diodowych, a ponadto około 20% większą skuteczność względem zabiegów z zastosowaniem technologii IPL. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21932934

 

Wysoki fototyp (III i IV wg Fitzpatricka) i fotodepilacja: laser czy IPL?


 

Wyniki badania wykazały, że wszyscy pacjenci byli zadowoleni z efektu długoterminowej redukcji włosów bez długoterminowych skutków ubocznych. Nie stwierdzono statystycznie istotnej różnicy w redukcji włosów i czasu leczenia między laserem (76,85%, 21,39 min) i IPL (74,53%, 22,17 min) (P> 0,05). Ocena bólu w zabiegu IPL (5,96) była wyższa niż w przypadku lasera (3,10) (p <0,01). http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22881465

 

Czy fotodepilacja włosów jasnych jest skuteczna?


 

Połączenie technologii częstotliwości radiowej i optycznej może spowodować skuteczną fotodepilację włosów białych i blond. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15370410

 

Jaka jest efektywność fotodepilacj z zastosowaniem IPL w porównaniu do systemu laserowego w hirsutyzmie?


 

Badanie wykonano w celu porównania skuteczności i bezpieczeństwa intensywnego pulsującego światła (IPL) oraz długo impulsowego lasera diodowego (LPDL) w grupie kobiet z nadmiernym owłosieniem twarzy.

Oceny dokonano po 1, 3 i 6 miesiącach po zabiegu. Wykazano, że zarówno po zabiegu IPL i LPDL liczba włosów znacznie zmniejszyła się, przy czym mediana zmniejszenia wartości początkowej wynosiła odpowiednio 77%, 53% i 40% dla IPL i 68%, 60% i 34% dla LDPL po 1, 3 i 6 miesięcach.

Po 6 miesiącach obserwacji nie stwierdzono istotnych różnic między grupami w zakresie redukcji włosów (p = 0,427), oceny pacjenta (p = 0,250) i zadowolenia pacjentów (p = 0,125). Jednakże dolegliwości bólowe były wyższe podczas zabiegu z zastosowaniem IPL [mediana 6, zakres międzykwartylowy (IQR) 4-7] w porównaniu do LPDL (mediana 3, IQR 2-5) (p <0,001). http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20731651

 

Jakie jest bezpieczeństwo zabiegów fotodepilacji IPL+RF?


 

Połączone IPL i RF z systemem chłodzenia jest bezpieczną i skuteczną metodą długoterminowej redukcji włosów u pacjentów o zróżnicowanych typach skóry i różnych kolorach włosów. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16020204

 

Jaka jest efektywnosć zabiegów fotodepilacji z zastosowaniem technologii IPL w stosunku do laserów?


Istnieje kilka badań klinicznych bezpośrednio porównujących skuteczność różnych systemów usuwania włosów w tej samej jednostce.

W prospektywnym badaniu porównawczym, poddano leczeniu zbędnego owłosienia na plecach / udach 10 pacjentów. Fototyp skóry I-III, pacjenci w wieku 18-55 lat. W badaniu wykorzystano (1) intensywne światło pulsacyjne z czerwonym filtrem, (2) intensywne światło pulsacyjne z żółtym filtrem, (3) laser diodowy 810 nm, oraz (4) 755 nm laser aleksandrytowych. Zabiegowi trwałej redukcji włosów poddano 4 obszary, kontrolę stanowił obszar nie poddawany zabiegom. Każdy obszar leczenia oceniano za pomocą kamery po 1, 3 i 6 miesiącach po drugim zabiegu.

Ocena po 1, 3 i 6 miesiącach wykazała istotne zmniejszenie liczby włosów (około 50%). Spośród włosów, które pozostały po dwóch zabiegach, nie stwierdzono istotnej różnicy w długości i średnicy. Nie było istotnej różnicy w skuteczności pomiędzy zabiegami wykonanymi czterema użytymi do eksperymentu urządzeniami. Minimalne przemijające działania niepożądane wystąpiły w przypadku zastosowania wszystkich technologii. Technologia IPL wykazuje skuteczność podobną do systemów laserowych. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16766483

CENNIK WYBRANYCH USŁUG


 

Konsultacja dermokosmetyczna
• dr n. med. 120 zl
• lek. med. 100 zł
• mgr 80 zł
• kontrolna 60 zł

 

Fotodepilacja zbędnego owłosienia E-light 150 zł / każdy obszar

Twarz (okolica nad wargą górną, okolica brody, okolica baków) / Szyja / Pachy / Ramiona / Przedramiona / Plecy - górna część z ramionami i karkiem / Plecy - dolna część / Klatka piersiowa (piersi lub tors) / Brzuch / Bikini standardowe (linia biała i pachwiny) / Bikini pogłębione / Okolice intymne / Okolica międzypośladkowa / Pośladki / Uda - część przednia i przyśrodkowa / Uda - cześć tylna i zewnętrzna / Łydki (obie, całość) + kolana / Stopy

 

PROMOCJA!

za każde 2 obszary podczas 1 sesji 250 zł

lu wybrane 2 obszary 300 zł + pachy GRATIS!

 

 

Fotoodmładzanie skóry IPL 300 zł

twarz / szyja / dekolt / grzbietowa powierzchnia dłoni

 

Usuwanie rumienia, naczyniaków i naczynek lub leczenie trądziku różowatego 200 zł

twarz / szyja / dekolt

 

Usuwanie przebarwień skórnych 200 zł

twarz / szyja / dekolt / grzbietowa powierzchnia dłoni

 

Fototerapia trądziku pospolitego / młodzieńczego 200 zł

twarz / dekolt / plecy - górna część z ramionami i karkiem

 

Promocja! Karnet na 3 zabiegi na twrz/szyję/dekolt RABAT - 30%

Sosnowiec Centrum Pogoń ul. Jana Kilinskiego

Kluczowe słowa: fotodepilacja usuwanie zbędnego owłosienia fotoodmładzanie usuwanie przebarwień fototerapia trądziku Sosnowiec, pedicure leczniczy Sosnowiec, kosmetyczka Sosnowiec, kosmetolog Sosnowiec, fotodepilacja usuwanie zbędnego owłosienia fotoodmładzanie usuwanie przebarwień fototerapia trądziku Sosnowiec Dąbrowa Górnicza Będzin Czeladź Jaworzno Katowice Mysłowice i okolice Zagłębie śląskie Śląsk odciski, usuwanie odcisków Sosnowiec