HIT! Cosmelan


Cosmelan® jest jedną z najskuteczniejszych kuracji wybielających w porównaniu do terapii depigmentacyjnych dostępnych obecnie na rynku. Zawiera czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu. Nie posiada substancji o działaniu keratolitycznym. Jest bezpieczny.

 

Mechanizm działania Cosmelan® jest oparty na wykorzystaniu substancji hamujących tyrozynazę (kluczowy enzym w procesie formacji melaniny). Zestaw substancji obecnych w Cosmelan® działa przez blokowanie tego enzymu, lub nawet odwraca przemiany metaboliczne w łańcuchu.

 

Wskazania:

Plamy o podłożu hormonalnym (melasma). Może być wykonywany o każdej porze roku. Odpowiedni dla każdego fototypu skóry.

 

Efekty:

Jednorazowa kuracja Cosmelan® pozwala na uzyskanie efektów zbliżonych do efektów uzyskanych po kuracji Amelan (pierwszy preparat depigmentujący Laboratorium Mesoestetic), przy większym profilu bezpieczeństwa. Stan skóry poprawia się tydzień po rozpoczęciu kuracji. W zależności od typu skóry, rodzaju i głębokości przebarwień leczenie przebiega z różną szybkością. W przypadku ciemnej skóry (fototyp IV i V) plamy znikają po 8 do 10 dniach, pacjent kontynuuje terapię w domu preparatem Cosmelan 2. Osoby o jasnej karnacji (fototyp I i II) i fototyp III - blondyni i szatyni o jasnych oczach - zanik plam jest obserwowany między 8 a 21 dniem.

 

Stopień zanikania plam:
W 99% przypadków, intensywność zabarwienia plam ulega redukcji nawet o 95%.  Jeśli stosowanie preparatów Cosmelan® zostanie przerwane, przebarwienia mogą pojawić się ponownie, ponieważ terapia nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, jedynie ją przerywa.

 

Częstotliwość:

Zabieg wykonywany jest jednorazowo, dla utrzymania efektu zalecane jest kontynuowanie pielęgnacji preparatem Cosmelan 2 na satałe, zgodnie z udzielonymi zaleceniami wg wskazań i przypadku.

CENNIK


Cosmelan 1600 zł

cena za zabieg i preparaty po zabiegu: Cosmelan 2 i Hydra Vital Factor K

 

Cosmelan 2 krem 680 zł

kontynuacja pielęgnacji po zabiegu dla naszych pacjentów rabat - 100 zł

Hydra Vital Factor K 350 zł

kontynuacja pielęgnacji po zabiegu dla naszych pacjentów rabat - 50 zł