Halluksy, krzywe paluchy


Halluksy, czyli krzywe paluchy. W wyniku spłaszczenia łuku poprzecznego stopy, palec ustawia się na ukos. W zaawansowanym zniekształceniu paluch zachodzi od góry lub od dołu na drugi palec. W związku z koślawością, główka pierwszej kości śródstopia zaczyna wystawać na bok i tworzy się tzw. powiększony staw.

 

Ucisk obuwia sprawia, że skóra staje się coraz cieńsza i bardziej podatna na stany zapalne. Później rogowacieje i wyciera się kaletka maziowa, w której często zachodzą stany zapalne objawiające się bólem. Zniekształcenia utrudniają chodzenie.

 

Przyczyny:

-choroba dziedziczna (słaby układ wiązadeł stóp)

-zły stereotyp chodu (płaskostopie poprzeczne)

-noszenie ciasnego, wąskiego obuwia, szczególnie na wysokich obcasach

-otyłość lub nadwaga

-czasami ciąża

 

Leczenie:

-noszenie wygodnego obuwia

-ćwiczenia fizyczne i odpowiednio dobrana gimnastyka stóp

-kąpiele solankowe

-noszenie wkładek ortopedycznych, klinów, osłonek, plastrów specjalistycznych

-protezy indywidualne - wykonywane z nowoczesnych silikonów, umożliwiają usunięcie bólu, usunięcie odcisku w przypadku zapaleń i zaognień, korekcję niewłaściwego ustawienia stawów i ścięgien.

-noszenie aparatów korekcyjnych (‘marciny’ zakładane na noc)

-zaawansowana koślawość wymaga interwencji ortopedy - operacja ortopedyczna, która niesie za sobą ryzyko typu paluch sztywny- hallux ridigus czyli zesztywnienie palca stopy połączone z utratą ruchliwości stawu.

 

W gabinecie podologicznym udzielane są porady dermo-kosmetyczne dotyczące pielęgnacji stóp pacjentów dotkniętych problemem halluksów, a także metod leczenia oraz przeprowadzane są zabiegi specjalistycznej pielęgnacji stóp z halluksami.

 

Wykonanie zabiegu przebiega w warunkach z zachowaniem jak największej czystości, sterylności i bezpieczeństwa dla Klienta. Tylko na materiałach jednorazowego użytku i z zastosowaniem narzędzi wysterylizowanych w autoklawie medycznym, najwyższej klasy B.

CENNIK WYBRANYCH USŁUG


Konsultacja

dr n. med. 120 zł

mgr 80 zł
kontrolna 60 zł

 

Zabieg podologiczny - pedicure medyczny 130/150/180 zł

Zabieg wykonywany przez specjalistę z kwalifikacjami podologicznymi,
cena zabiegu uzależniona jest od stanu skóry i paznokci (ilości i rodzaju użytych narzędzi)

 

Zaprojektowanie i wykonanie indywidualnych wkładek do butów Sidas Medical OPTC MetaMan/Woman 350-400 zł

 

CENNIK ORTEZ I ODCIAŻEŃ PROFILAKTYCZNYCH

 

Sosnowiec Centrum Pogoń ul. Jana Kilińskiego 8

Kluczowe słowa: pedicure Sosnowiec, pedicure leczniczy Sosnowiec, kosmetyczka Sosnowiec, kosmetolog Sosnowiec, podolog Sosnowiec Dąbrowa Górnicza Będzin Czeladź Jaworzno Katowice Mysłowice i okolice Zagłębie śląskie Śląsk odciski, usuwanie odcisków Sosnowiec