TCA Chelatowe


Peeling medyczny TCA Chelatowe

 

Peeling TCA jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów na powierzchniowe defekty skóry. Redukuje płytkie blizny i zmarszczki oraz powierzchniowe przebarwienia skórne. Zaletą tego peelingu jest szybkie uzyskanie efektów estetycznych, czasem nawet już po pierwszym zabiegu.

 

TCA Chelatowe pozwala na uniknięcie powikłań typowych dla innych formuł TCA, z których najgorszym jest martwica w głębokich warstwach skóry i przewlekłe stany zapalne z następującymi po nich przebarwieniami. Nie powoduje odczynów alergicznych i nie jest toksyczny.

 

TCA Chelatowe to specjalna formuła zawierająca kwas trójchrolooctowy w postaci maski chelatowej. Dzięki chelatacji z jonami krzemu wiąże się z proteinami komórkowymi warstwy rogowej, uniemożliwiając naruszenie struktury skóry właściwej. Poprzez proces chelatacji, TCA wywołuje jednolitą penetrację i głębokie oddziaływanie na naskórek.

 

Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zarumieniona. Widoczne są miejsca zbielenia. Po kilku minutach po zabiegu nie widać już zbielenia, natomiast naskórek robi się bardzo napięty. Właściwe złuszczanie rozpoczyna się po ok. 2-3 dniach od zabiegu. Wówczas naskórek zmienia barwę na kolor brązowy, robi się twardy i przypomina cienką "skorupkę", która w kolejnych dniach będzie ulegała złuszczeniu. Nie wolno zdrapywać płatów złuszczającego się naskórka, ponieważ może to spowodować przebarwienia i blizny. W kolejnych dniach dochodzi do powolnego złuszczania się naskórka, które trwa 3-4 dni.

 

Zabieg można powtórzyć po 30-40 dniach, jeśli osiągnięte wyniki nie są zadowalające.

 

Główne wskazania do zabiegu:

Powierzchniowe przebarwienia i nieregularności koloru skóryKeratoza posłonecznaBlizny po trądzikuPowierzchniowe zmarszczki

 

Pielęgnacja domowa:

Post Peel Recovery Formula – maść do natłuszczania skóry w pierwszych dniach po zabiegu

Stand by C Cream lub Nutri Cream – kremy do pielęgnacji i utrzymywania efektów

 

CENNIK WYBRANYCH USŁUG


Konsultacja lekarza / mgr kosmetologii 80 zł / 60 zł

(bezpłatna w przypadku wykonania zabiegu)

 

T-Peel 200zł
Peeling chemiczny TCA (kwas trójchloroocetowy) to jeden z najskuteczniejszych zabiegów na powierzchniowe defekty skóry. Polecany szczególnie dla skór cienkich i suchych, z obniżonym progiem bólu. Stymuluje odnowę komórkową skóry, działa złuszczająco i odmładzająco. W sposób wysoce efektywny poprawia jej grubość, napięcie oraz wygładza nierówności naskórka. Zmniejsza głębokość zmarszczek, wspomaga redukcję niedoskonałości skóry w postaci rozszerzonych porów, blizn, przebarwień. Zaletą tego peelingu jest szybkie uzyskanie efektów estetycznych, czasem nawet już po pierwszym zabiegu.

 

Sosnowiec Sielec-Szkolna, ul. Gabriela Narutowicza 51 w obiekcie Sport Poziom 450

Kluczowe słowa: peeling Sosnowiec, peeling medyczny Sosnowiec, kosmetolog Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza Będzin Czeladź Jaworzno Katowice Mysłowice