Redukcja tkanki tłuszczowej, Aqualyx, intralipoterapia


 

Intralipoterapia (lipoliza farmakologiczna) to nieoperacyjna metoda redukcji tkanki tłuszczowej. Stosowana jest najczęściej w okolicy podbródka, bioder, brzucha, ramion i kolan.

 

Jest to metoda w niechirurgicznego usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej w miejscach, w których trudno jest się jej pozbyć z zastosowaniem diety czy aktywności fizycznej.

 

W Polsce od początku tego roku pacjenci mają możliwość wykonania zabiegów redukcji tkanki tłuszczowej z zastosowaniem nowego preparatu, Aqualyx. W przeciwieństwie do dotychczas stosowanych substancji posiada on oficjalną europejską rejestrację do zabiegów ostrzykiwania tkanki tłuszczowej.

 

Aqualyx nie zawiera fosfatydylocholiny. Faktycznie działającą substancją w rotworach fosfatydylocholiny jest detergent: deoksycholan sodu.

 

Aqualyx to roztwór mikrożelatynowy o działaniu adipocytolitycznym. Składa się z gąbki cukrowej o trójwymiarowej strukturze, w której umieszczone są mikro ilości substancji detergujących rozpuszczonych w roztworze fosforanowym.

 

Technika wprowadzania Aqualyx – technika intralipopterapii – jest najbardziej bezpiecznym i prawie bezbolesnym sposobem przeprowadzenia zabiegu. Polega ona na ostrzykiwaniu tkanki tłuszczowej z zastosowaniem kaniuli – z zaledwie jednego lub ewentualnie dwóch miejsc wkłucia igły. Podczas zabiegu w danym obszarze pacjent zostaje ukłuty igłą maksymalnie dwa razy. To pozwala na wyeliminowanie ryzyka powikłań, które dość często występują podczas zabiegów metodą wielopunktową.

 

Aqualyx podawany jest do tkanki tłuszczowej, w taki miejscach jak:

 • kończyny górne – w okolicy tricepsu
 • fałdy na plecach (poniżej żeber)
 • brzuch
 • biodra - „bryczesy”
 • okolica podpośladkowa
 • wewnętrzna strona ud
 • wewnętrzna strona kolan
 • podwójny podbródek/modelowanie konturu żuchwy

 

W przeciwieństwie do stosowanych powszechnie roztworów fosfatydylocholiny preparat Aqyalyx zapewnia:

 • mniejszą bolesność i większą szybkość działania
 • krótsze odstępy między zabiegami
 • mniejszą liczbę koniecznych zabiegów do uzyskania pożądanych efektów
 • brak pacjentów, którzy zupełnie nie odpowiadają na zabieg zwłaszcza w okolicy bioder
 • obligatoryjną technikę infiltracji (intralipoterapia)

 

W naszym gabinecie udzielane są przedzabiegowe konsultacje lekarskie. Istnieje także możliwość porady dermo-kosmetycznej magistrów kosmetologii dotyczącej zabiegów z zastosowaniem intralipoterapii i metod skojarzonych.

 

Zabiegi przeprowadzane są przez lekarzy posiadających przeszkolenie i doświadczenie w zakresie stosowania preparatów lipolitycznych.

 

 

Sosnowiec Centrum, ul. Jana Kilińskiego 8

 

 

CENNIK WYBRANYCH USŁUG


 

Konsultacja lekarza / mgr kosmetologii 70 zł / 50 zł

(bezpłatna w przypadku wykonania zabiegu)

 

Intralipoterapia Aqualyx - redukcja tkanki tłuszczowej

300 zł / 1 amp. 8 ml

300-1500 zł / w zależności od ilości podanego preparatu

Sosnowiec Sielec-Szkolna, ul. Gabriela Narutowicza 51 w obiekcie Sport Poziom 450

Kluczowe słowa: redukcja tkanki tłuszczowej wrastające paznokcie Sosnowiec, intralipoterapia  Sosnowiec, kosmetyczka Sosnowiec, kosmetolog Sosnowiec, wrastające paznokcie podolog Sosnowiec Dąbrowa Górnicza Będzin Czeladź Jaworzno Katowice Mysłowice i okolice Zagłębie śląskie Śląsk odciski, usuwanie odcisków Sosnowiec