Food Detective test na nadwrażliwość pokarmową


Nietolerancja pokarmowa jest nieprawidłową reakcją organizmu na niektóre pokarmy, dając zróżnicowane objawy. Niektórzy mogą odczuwać, np. ostre bóle głowy, podczas gdy u innych nietolerancja na dane pokarmy będzie manifestować się zespołem nadwrażliwych jelit, migrenami, zmianami na skórze czy niedomaganiem układu oddechowego. Objawy nietolerancji pokarmowej mogą wystąpić kilka godzin albo nawet kilka dni później.

 

Zupełnie inaczej niż w przypadku natychmiastowej alergii pokarmowej, kiedy objawy często są widoczne i odczuwane zaraz po zjedzeniu danego pokarmu. Kichanie, wysypka, podrażnienie skóry, katar, opuchlizna, zmęczenie, biegunka, wymioty występują zazwyczaj w przeciągu kilku minut do 2 godzin od spożycia czy wejścia w kontakt z alergenem. Alergia pokarmowa występuje dość rzadko, bo zostaje stwierdzona tylko u ok. 2.5% populacji.

 

Przypadki występowania nietolerancji pokarmowej zdarzają się zdecydowanie częściej. Szacuje się, że może być nią dotkniętych ok. 45% populacji. Ponadto wiele osób zdradza więcej niż jeden symptom chorobowy, a ich powód, czyli żywność, nie zawsze jest właściwie rozpoznany. Często pacjenci doświadczają drobnych, ale uciążliwych symptomów świadczących o nietolerancji pokarmowej. Chorzy często skarżą się na nieustanny „zamęt w głowie”, zmęczenie, niepewność i opuchnięcie.

 

Jeśli występuje u Ciebie jakikolwiek z podanych niżej objawów, możesz cierpieć na nietolerancję pokarmową.

 

 • Niepokój (ostry lub chroniczny)
 • Artretyzm
 • Astma
 • Zespół deficytu uwagi (AHND)
 • Moczenie mimowolne nocne
 • Wzdęcia
 • Zapalenie oskrzeli
 • Celiakia
 • Zespół przewlekłego zmęczenia (CFS/ME)
 • Zatwardzenia
 • Mukowiscydoza
 • Depresja
 • Biegunki
 • Fibromialgia
 • Nieżyt żołądka
 • Bóle głowy
 • Zapalenie jelit
 • Bezsenność
 • Zespół hiperaktywności
 • Zespół jelita nadwrażliwości (IBS)Świąd skóry
 • Zespół złego wchłaniania
 • Migrena
 • Zaburzenia snu
 • Zatrzymywanie wody w organizmie
 • Nadwaga lub niedowaga

 

Nie powinno się lekceważyć niebezpieczeństwa, jakim jest nietolerancja pokarmowa, jeśli nawet nie stwarza ona bezpośredniego zagrożenia dla życia, może znacząco wpłynąć na zdolność do prowadzenia normalnego, zdrowego trybu życia. Osoby, które zdradzają niektóre z objawów związane z nietolerancją pokarmową - przeciwciała IgG, często słyszą niewłaściwą diagnozę lub że ich stan jest wynikiem napięć emocjonalnych, przedłużając rozpoznanie przyczyny i leczenie.

 

Teraz można już znaleźć odpowiedź na Państwa dolegliwości - test na nietolerancję pokarmową metodą ELISA Food Detective™ wykrywa pokarmy tworzące przeciwciała pokarmowo-specyficzne IgG, które mogą być zaangażowane w różne objawy nietolerancji pokarmowej, pomoże wskazać przyczynę objawów i kolejno poprzez dietę eliminacyjną doprowadzić do długotrwałego lepszego samopoczucia. Wkrótce po odstawieniu nietolerowanych przez Ciebie pokarmów, przekonasz się jak bardzo zmieni się jakoś twojego życia po ustąpieniu dokuczliwych objawów, które męczyły Cię nawet przez wiele lat.

 

Ważne jest jednak, aby pokarmy wykluczone z diety zastąpić innymi pokarmami dostarczającymi równoważnych składników pokarmowych. Kiedy dowiadujesz się, że Twój organizm nie toleruje pewnych produktów pokarmowych, nie oznacza to "końca świata", ale początek innego trybu odżywiania się i lepszego samopoczucia.

CENNIK WYBRANYCH USŁUG


 

Wykonanie testu na nietolerancje pokarmowe Food Detective™ (zestaw) 400 zł

 

Konsultacja z poradą psychodietetyczną, analizą składu ciała BIA i dietą 120 zł / 1 h

 

Konsultacja kontrolna z analizą BIA 100 zł

 

Analiza składu ciała metodą BIA 20 zł

Zasada działania analizatora tkanki tłuszczowej opiera się na technologii pomiaru komponentów ciała za pomocą metody BIA (bio-elektryczna analiza impedancji). Segmentowy analizator i waga precyzyjnie mierzy masę, tkankę tłuszczową, wodę w organizmie, dobowe zapotrzebowanie kaloryczne BMR, masę kości, wiek metaboliczny.

 

Konsultacja dotycząca analizy składu ciała BIA 60 zł

 

Sosnowiec Sielec-Szkolna, ul. Gabriela Narutowicza 51 w obiekcie Sport Poziom 450

Kluczowe słowa: dietetyka Sosnowiec, dietetyk Sosnowiec, kosmetyczka Sosnowiec, kosmetolog Sosnowiec, dietetyk Sosnowiec Dąbrowa Górnicza Będzin Czeladź Jaworzno Katowice Mysłowice i okolice Zagłębie śląskie Śląsk odciski, usuwanie odcisków Sosnowiec

„Tajemnica życia leży w poszukiwaniu piękna"

Oskar Wilde

 

 

Przyjdź do nas i odkryj tajemnicę Twojego piękna. Zaufaj nam, a pokażemy Tobie, ile piękna w sobie masz. Naszymi klientkami są kobiety, które chcą wyglądać atrakcyjnie zarówno na co dzień, jak i w wyjatkowych momentach życia. Jeśli chcesz poprawić swój wygląd, samopoczucie, lub sprawić komuś wyjątkowy prezent, zapoznaj się z naszą ofertą i nie zwlekaj, „daj każdemu dniowi szansę stania się najpiękniejszym w całym swoim życiu". Wiemy jak zadbać o Twoje zdrowie i urodę.

 

 

Salon [nazwa firmy] powstał z myślą o chwilach ukojenia i relaksu dla Twoich zmysłów. To miejsce stworzone dla ludzi potrzebujących wytchnienia od pośpiechu i codziennych obowiązków.

 

 

Stres towarzyszy każdemu z nas, pozbawiając sił i energii. Wpływa niekorzystnie na organizm, mięśnie stają się napięte. Właśnie wtedy  potrzebne są sprawne dłonie, które  potrafią zdziałać cuda  przy pomocy masażu. Dzięki regenerującym zabiegom odzyskasz siły witalne oraz komfort psychiczny. Pamiętaj, że gdy ciało jest odprężone, psychika także wraca do równowagi.

Wizyta w [nazwa firmy] to czas zarezerwowany tylko dla Ciebie, u nas zregenerujesz umysł i ciało, pomożemy Ci przywrócić smak życia. Pod okiem doświadczonych instruktorów odzyskasz smukłą sylwetkę, dzięki umiejętnościom naszych masażystów poczujesz nowe siły witalne, klika sztuczek naszych kosmetologów przwróci Ci młodzieńczy wygląd.

Odprężająca, spokojna muzyka wypełnia gustownie urządzone wnętrza salonu. Tworzymy klimat wyciszenia, by wydobyć naturalne piękno ukryte w każdym z nas. Szeroka gama zabiegów pielęgnacyjnych i życzliwa atmosfera sprawią, że odzyskasz wspaniałe samopoczucie, a Twoje ciało stanie się nie tylko piękne, ale i wypoczęte! Pracujemy na najwyższej jakości kosmetykach, gabinet wyposażony jest w nowoczesny sprzęt, gwarantujący pełne zadowolenie z efektów zabiegów.

 

 

Zapraszamy do celebracji piękna i harmonii w salonie [nazwa firmy].

 

Podaruj sobie chwilę przyjemności...