Biorewitalizacja skóry, MEZOTERAPIA, NCTF 135 HA


 

Niechirurgiczna metoda stosowana dla poprawy wyglądu skóry, jej odmłodzenia, w leczeniu cellulitu, w leczeniu i profilaktyce łysienia.

 

Polega na podnaskórkowym lub śródskórnym iniekcyjnym podaniu substancji leczniczej. Zabieg nie wymaga od pacjenta wyłączenia z życia codziennego.

 

Efektem zabiegu jest m.in. odtworzenie optymalnego fizjologicznego środowiska w skórze i poprawa aktywności komórek, co sprzyja zwiększonej produkcji kolagenu, elastyny i glikozaminoglikanów (m.in.  kwasu hialuronowego).

 

Dzięki tej metodzie do skóry dostarczane są odpowiednie czynniki stymulujące komórki do zwiększonej aktywności metabolicznej, m.in.: kwas hialuronowy i jego połączenia, np. z gliceryną, polidezoksyrybonukleotydy, aminokwasy, witaminy, krzemionka organiczna, oligoelementy, pirogronian sodu, dekspantenol i minoksydyl, wyciągi z karczocha, nostrzyka żółtego.

 

Wskazania do zabiegu w zależności od zastosowanych substancji czynnych:

 • skóra odwodniona, zmęczona, wiotka, zmarszczki,
 • po zabiegach dermabrazji, peelingach,
 • fotostarzenie,
 • podtrzymanie efektów zabiegów chirurgii plastycznej,
 • kondycjonowanie skóry po porodzie,
 • cellulit,
 • rozstępy,
 • blizny,
 • nadmierne wypadanie włosów

 

Przeciwwskazania:

 • Alergia na składniki preparatów
 • Ciąża, okres karmienia piersią
 • Stany zapalne skóry
 • Infekcje wirusowe, np. opryszczka
 • Infekcje bakteryjne, np. trądzik pospolity
 • Skóra źle tolerująca iniekcje (skóra naczyniowa, ryzyko powstawania bliznowców)
 • Choroby nowotworowe, metaboliczne-ogólnoustrojowe
 • Stosowanie leków przeciwkrzepliwych, NLPZ
 • Brak współpracy pacjenta

 

Niedogodności:

 • Ból podczas wstrzyknięć, rumień, obrzęk
 • Bardzo rzadko stany alergiczne objawiające się rumieniem, ustępujące samoistnie po kilku minutach lub godzinach, siniki i krwiaki

 

W naszym gabinecie wykonujemy zabiegi z zastosowaniem takich preparatów jak:

 

NCTF 135® i NCTF 135 HA®

NCTF® i NCTF 135 HA® są jedynymi preparatami oddziałującymi na przyczyny i konsekwencje starzenia się skóry. Skóra staje się odmłodzona w naturalny sposób.

 

Zaletą mezoterapii z wykorzystaniem gamy NCTF® jest fakt, że jest to terapia w pełni biologiczna. Dostarcza komórkom naturalnych składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Poprawa stanu skóry podczas podjętej kuracji jest stopniowa. Rezultaty są widoczne już od pierwszego zabiegu – skóra jest bardziej nawilżona i napięta. Efekty kumulują się i po kilku zabiegach skóra nabiera blasku i staje się gładsza, jej struktura ulega polepszeniu, staje się gęstsza i bardziej jędrna.

 

Wskazaniem do zabiegu jest profilaktyka w starzeniu się skóry wiotkiej, zmęczonej, dojrzałej. Wyjątkowo intensywna rewitalizacja i nawilżenie skóry, wygładzenie zmarszczek, przywrócenie gęstości skórze.

 

Znakomicie opracowany skład chemiczny zapewnia wysoką jakość zabiegów i uzyskanie pożądanych efektów u pacjenta. Czysty biologicznie kompleks polirewitalizujący oparty na związkach biologicznie czynnych:


- Kwas hialuronowy (5 mg/ml) – Posiada właściwości higroskopijne, ma zdolność pochłaniania i wiązania dużych ilości wody, dzięki czemu doskonale nawilża skórę. Odpowiada za utrzymanie prawidłowej równowagi wiskoelastycznej skóry i naskórka.
- 13 witamin – Witamina A przyspiesza odnowę komórkową przez regulację procesów keratynizacji i gojenia. Witamina B wpływa na metabolizm niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych zapewniających skórze równowagę biologiczną. Witamina C zwiększa syntezę kolagenu i elastyny w fibroblastach, rozjaśnia.
- 23 aminokwasy – Podstawowe składniki budujące białka, m.in. kolagen i elastynę.
- 6 składników mineralnych – Spełniają w organizmie różnorodne funkcje. Stanowią podstawowe składniki układu kostnego, są niezbędne do budowy i pracy enzymów i hormonów, regulują gospodarkę wodno-elektrolitową ustroju.
- 6 koenzymów – Przyspieszają przemiany metaboliczne przez obniżanie energii wymaganej do aktywacji reakcji biochemicznych. Zwiększają tempo odbudowy tkanek.
- 5 kwasów nukleinowych – Kwasy nukleinowe umożliwiają regulację syntezy białek.
- 2 czynniki redukujące – Reaktywne substancje, które łatwo gubią 1 lub więcej elektronów. Dzięki temu hamują procesy wolnorodnikowe w komórkach skóry i naskórka.

Preparat spełnia wymagania klasy III medical devices zgodnie z Dyrektywą 93/94 CE.

 

Stostujemy także w mezoterapii:

 

Princess Rich

To preparat zawierający kwas hialuronowy z gliceryną. Mezoterapia z zastosowaniem Princess Rich stosowana jest w celu rewitalizacji i głębokiego nawilżania skóry. Preparat ten ma także delikatne działanie wypełniające. Zalecane są cykle trzech zabiegów wykonywanych co 2-3 tygodnie

 

Ial – System / Ialest

Stosowany jest do mezoliftingu. Preparat zawiera naturalny biointeraktywny kwas hialuronowy.

Mezoterapia z zastosowaniem Ial - System przeciwdziała i zapobiega starzeniu skóry poprzez:

◦ poprawę elastyczności i jędrności tkanki łącznej skóry

◦ widoczne zwiększenie nawodnienia skóry

◦ hamowanie działania wolnych rodników

 

Placentex Integro

Preparat zawierający polidezoksyrybonukleotydy, cząsteczki złożone z dużych frakcji DNA o niskim ciężarze molekularnym (PDRN). Działanie mezoterapii z zastosowaniem Placentex Integro polega na stymulacji komórek skóry właściwej - fibroblastów - odpowiedzialnych za biosyntezę m.in. kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Stosowany jest w obszarze skóry, gdzie widoczna jest utrata napięcia i elastyczności. Zabieg wykonywany jest 1 x w tygodniu, terapia obejmuje cykl 10-12 zabiegów.

 

Skin B

Preparat zawiera fragmenty kwasu hialuronowego i aminokwasy, które są składnikami kolagenu, elastyny i glikozaminoglikanów. Wskazaniem do zabiegu jest profilaktyka uszkodzeń skóry powstających w procesie starzenia i aktywacja funkcji biologicznych skóry.

 

Skin R

Preparat zawiera fragmenty kwasu hialuronowego oraz kwaśny, hipertoniczny roztwór aminokwasów. Celem mezoterapii z zastosowaniem Skin R jest korekcja uszkodzeń skóry powstałych w procesie starzenia i aktywacja fibroblastów. Głównym wskzaniem do zabiegu jest skóra wiotka z widocznymi oznakami starzenia.

CENNIK WYBRANYCH USŁUG


Konsultacja lekarza / mgr kosmetologii 80 zł / 60 zł

(bezpłatna w przypadku wykonania zabiegu)

 

POLECAMY! TEOSYAL Redensity I 750 zł 3 ml
HIT! TEOSYAL Redensity I 300 zł 1 ml
CytoCare 532 200-600 zł / 1-5 ml
CytoCare 516 150-450 zł / 1-5 ml
CytoCare 502 200-300 zł / 3-5 ml
StrechCare 150-450 zł / 1-5 ml
HairCare 200-300 zł / 3-5 ml
M-HA 10 200-450 zł /1-3 ml
NCTF 135 HA® 150-300 zł / 1-3 ml
NCTF 135® 150-250 zł / 1-3 ml
Placentex Integro 250 zł 3 ml
Skin B 250 zł 5 ml
Skin R 250 zł 10 ml

 

 

Sosnowiec Sielec-Szkolna, ul. Gabriela Narutowicza 51 w obiekcie Sport Poziom 450

Kluczowe słowa: mezoterapia igłowa Sosnowiec, mezoterapia mikroigłowa Sosnowiec, kosmetyczka Sosnowiec, kosmetolog Sosnowiec, mezoterapia igłowa Sosnowiec Dąbrowa Górnicza Będzin Czeladź Jaworzno Katowice Mysłowice i okolice Zagłębie śląskie Śląsk odciski, usuwanie odcisków Sosnowiec